Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Виправляємо помилки у додатку 2 до декларації з ПДВ

Як заповнюється уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ у разі необхідності повного сторнування суми, зазначеної у додатку 2, у зв’язку із збільшенням суми ПЗ з ПДВ за такий період?

Уточнююча декларація з ПДВ

В уточнюючому розрахунку ПЗ з ПДВ відображаються всі заповнені рядки податкової декларації, що уточнюється.

У графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється.

У графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;

У графі 6 відображається абсолютне значення помилки за всіма заповненими в уточнюючому розрахунку рядками з відповідним знаком (+/-), у разі якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

Зважаючи на те, що платнику ПДВ необхідно збільшити суму ПЗ, відповідно у рядку 1.1 уточнюючого розрахунку у графі 4 зазначається значення, яке було вказано у декларації, у графі 5 зазначається правильне значення. Відповідно у графі 6 буде зазначено суму, на яку збільшується сума ПЗ.

Зважаючи на те, що таке збільшення ПЗ призведе до того, що у платника ПДВ буде відсутнє від’ємне значення, яке переноситься до наступного звітного періоду, необхідно відкоригувати й рядок 21.

У графі 4 повторюється значення рядка 21, яке було зазначено в декларації, у графі 5 зазначається 0, а у графі 6 буде зазначено відповідну різницю (фактично це буде значення графи 4 із знаком «-»).

 

Виправлення в додатку

У підкатегорії 101.24 ресурсу «ЗІР» ДФСУ зазначила, що з метою виправлення помилки у додатку до декларації, платнику потрібно подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ і до нього додати «уточнюючий» додаток.

При виправленні помилок у додатках до декларації:

  • у заголовній частині додатків проставляється позначка «Х» навпроти поля 013 «Уточнюючий»;
  • у полі 02 вказується поточний звітний період, у якому виправляється помилка та подається уточнюючий розрахунок;
  • у полі 03 проставляється період, у якому допущена помилка.

Виправлення у додатках до декларації здійснюється шляхом коригування із зазначенням суми коригування із знаком «+» (для збільшення показника) або «-» (для зменшення).

Зважаючи на те, що платнику необхідно відкоригувати Додаток 2 на всю суму, відповідно у уточнюючому додатку, він дублює всі рядки, які були вказані у поданому Додатку 2, зазначаючи при цьому суму із знаком «-». Таким чином загальна відкоригована сума із знаком «-» повинна дорівнювати сумі, яка буде зазначена у графі 6 рядка 21 уточнюючої декларації з ПДВ.

В подальшому, сума коригування Додатку 2 і, відповідно, рядка 21 потрапить до рядка 16.2 звітної декларації з ПДВ у періоді, в якому подано такий уточнюючий розрахунок (у рядку 16.2 вказуються суми збільшення/зменшення залишку від’ємного значення за результатами уточнюючих розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі