Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів податкових накладних в ЄРПН та/або порушення порядку заповнення ПН не дає права покупцеві на включення сум ПДВ до ПК та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в ПН, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
У разі відмови продавця товарів надати ПН або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН протягом 15 календарних днів
покупець таких товарів має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника (додаток 8 до декларації з ПДВ), яка є підставою для включення сум податку до складу ПК.
Тобто після закінчення граничного терміну реєстрації ПН в ЄРПН покупець, який не звернувся зі скаргою на постачальника через декларацію з ПДВ, втрачає право на ПК.
Оскільки код товару має вказуватися на всіх етапах реалізації товару, то покупцеві, який не отримав правильно заповненої ПН, можна порадити у майбутньому при реалізації цього товару самостійно визначити такий код відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД — див. додаток до Закону від 05.04.2001 р. №2371. Надалі ж радимо покупцям імпортних товарів бути уважними до реквізитів отриманих ПН та перевіряти факт реєстрації таких ПН в ЄРПН.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись