Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

В ПН не зазначено номер філії: чи має право покупець на віднесення сум ПДВ до ПК?

Чи надається право покупцю на віднесення сум ПДВ до ПК, якщо в ПН не зазначено номер філії, а тільки є найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник ПДВ, що визначене статутними документами, що не заважає ідентифікувати здійснену операцію?

Особи, які для цілей оподаткування є платниками ПДВ, визначені у ст. 180 ПКУ та у п. 1.5 Положення №1130. Філій серед них немає.

В п. 1 Порядку  № 1307, зазначено, що податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник ПДВ у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

Не зареєстровані платниками ПДВ філії та інші структурні підрозділи платника податку можуть самостійно здійснювати постачання товарів/послуг та проводити розрахунки зі постачальниками/споживачами. У цьому разі зареєстрований платник ПДВ, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання податкових накладних. Для цього платник ПДВ повинен кожній філії та кожному структурному підрозділу присвоїти окремий цифровий номер, про що має письмово повідомити контролюючий орган за місцем його реєстрації як платника ПДВ.

При складанні ПН філією чи іншим структурним підрозділом платника ПДВ у графі "Постачальник (продавець)" ПН спочатку зазначається найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник ПДВ, що визначене статутними документами, та через кому – найменування такої філії (структурного підрозділу).

ПН вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж зазначена в цьому пункті.

Згідно з п. 7 Порядку №1307 при складанні ПН філією чи іншим структурним підрозділом платника ПДВ, яка фактично є від імені головного підприємства – платника ПДВ стороною договору, у рядку "Номер філії постачальника (продавця)" зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу).

У разі коли податкова накладна заповнюється самим платником податку, номер філії чи структурного підрозділу не заповнюється. При цьому нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Виходячи з того, що відповідно до п. 4 та 7 розділу І Порядку №21, податкова звітність, у якій відображаються розрахунки з бюджетом, подається до контролюючого органу особою, яка зареєстрована платником ПДВ згідно з вимогами розд. V ПКУ, то у ситуації, що розглядається, покупець має право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі