Малоцінні необоротні матеріальні активи, що підлягають ліквідації, на думку податківців, вважаються такими, що не можуть бути використані у межах госпдіяльності платника податку. Зокрема у підкатегорії 101.02 «ЗІР» зазначено, що при списанні МНМА, придбаних з ПДВ для використання в оподатковуваних операціях (для списання МНМА, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання суми податку були включені до складу податкового кредиту), податкові зобов’язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ:
- нараховуються, якщо вартість таких МНМА не включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню;
- не нараховуються, якщо вартість таких МНМА включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.
Таким чином, на необхідність нарахування ПЗ впливає саме те, чи включалась вартість таких МНМА до вартості готової продукції чи послуг, що підлягають постачанню чи ні.
Якщо вартість МНМА до вартості товарів не включається, то відповідно підприємство при їх ліквідації нараховує ПЗ. При цьому база оподаткування розраховується виходячи з п. 189.1 ПКУ. А за умови запитання амортизація МНМА нараховується за методом 100%. Таким чином зважаючи на те, що за такого методу амортизації при ліквідації МНМА їх залишкова вартість складе 0, то відповідно база нарахування ПДВ також складе 0.
На жаль податківці не роз’яснюють, чи потрібно в такому випадку складати нульову зведену податкову накладну, то ж все таки радимо її скласти та зареєструвати відповідним чином (з базою оподаткування ПДВ 0).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись