Якщо помилки у заголовній частині були допущені у реквізитах «Найменування отримувача (покупця)/постачальника (продавця)» та/або «Номер філії», то згідно з роз'ясненням податківців такі помилки виправляються шляхом складання на дату виявлення помилки розрахунку коригування. У ньому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилку, заповнюється без помилок. При цьому графи з 1 по 14 розділу Б та у розділі А, до якого вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються порожніми).
А от помилки у реквізитах «ІПН отримувача», «дата складання» та ознака зведеної ПН виправляються лише шляхом складання «сторнуючого» розрахунку коригування і виписки нової ПН з правильними відповідними даними (про це податківці роз'яснювали тут та тут). Однак якщо така ПН з правильними даними буде зареєстрована з порушеннями термінів, то до суб'єкта господарювання однаково будуть застосовуватись штрафні санкції.
Та варто звернути увагу, що після набрання чинності змінами до Порядку №1307 все ж таки стане можливим виправлення допущенних помилок у реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію виключно складанням одного РК із зазначенням правильних реквізитів заголовної частини
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити