Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Відображення допомоги по вагітності та пологах в формі №1ДФ

Як відобразити суму допомоги по вагітності та пологах у І та ІІ розділах форми №1ДФ?

Відповідно до пп. 165.1.1 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, компенсацій (включаючи суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку №4, сума допомоги по вагітності та пологах відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальні виплати з відповідних бюджетів.

 

Щодо відображення суми допомоги по вагітності та пологах у розділі ІІ «Військовий збір» форми №1ДФ

Враховуючи зазначене, оскільки сума соціальної допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, така сума не підлягає оподаткуванню військовим збором

Відповіді на питання відображення суми допомоги по вагітності та пологах у розділі ІІ «Військовий збір» форми №1ДФ від ДФС різнилися. Але нам найбільше подобається позиція ДФС у м. Києві, наведена у листі від 10.11.2016 р. №7431/П/26-15-13-02-15. У ньому податківці зазначають, що у рядку «Військовий збір» зазначаються лише ті доходи, з яких утримувався військовий збір. Отже, суму допомоги по вагітності та пологах в розділі ІІ форми №1ДФ відображати не потрібно.

Щоправда, у 2017 році податківці вже змінили свою точку зору. В індивідуальній консультації від 07.12.2017 № 2881/6/99-99-13-01-01-15/ІПК вони зазначили, що у розділі ІІ ф. №1ДФ слід вказувати також й суму нарахованої допомоги по вагітності та пологах. Про це ми писали у нашій новині. 

Зазначимо, що штрафу у розмірі 510 грн за п. 119.2 ПКУ не буде. Адже цей штраф щодо військового збору має застосовуватися лише, якщо помилка призвела до заниження/завищення його суми (чого у випадку з неоподаткованим доходом не буває). Про те, які саме санкції загрожують за ці порушення щодо військового збору, податківці розповідали, наприклад, тут>>

 

Але, щоб уникнути суперечок з податківцями при перевірках з цього приводу, радимо отримати індивідуальну податкову консультацію та діяти вже за нею (або зазначати неоподатковані доходи в розділі ІІ форми №1ДФ, або ні).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , ПДФО , Фінансова допомога , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі