• Посилання скопійовано

Відображення неоподатковуваних доходів у декларації про майновий стан та доходи

Підприємець (платник ІІ групи на єдиному податку) в 2017 р. отримав допомогу по вагітності та пологах. У якому розділі декларації про доходи слід відобразити таку допомогу? Чи потрібно в цій декларації відображати доходи від єдиного податку, які відображаються в декларації платника ЄП?

Перш за все, зазначимо, що обов’язок подавати декларацію про майновий стан та доходи саме отримання допомоги по вагітності та пологах не спричиняє. 

Адже згідно з п. 179.2 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання такої податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

ФСС, безумовно, є податковим агентом щодо доходів, які виплачує фізособам (це підтверджує лист ФСС з ТВП від 08.12.2016 р. №3.2-29-2184), а допомога по вагітності та пологах не оподатковується ані ПДФО, ані військовим збором (про це ми писали тут).   

Позбавлені від обов’язку подавати таку декларацію підприємці – "єдинники" і щодо доходів від підприємницької діяльності. Ось, наприклад, одне з роз’яснень  від податківців з цього приводу).

Не зазначається така допомога і в декларації з єдиного податку. Адже вона не належить до бази оподаткування єдиним податком. Про це ми також зазначали тут>>

Хоча це не позбавляє від обов’язку подавати щодо такої отриманої допомоги звітність до ФСС. Про це ви можете прочитати тут>>

Якщо все ж таки необхідність подати декларацію про майновий стан та доходи є, і в ній слід зазначити усі отримані підприємцем доходи, то вони відображаються наступним чином. 

Згідно з п. 3 Розділу ІІІ Наказу про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, у розділі III декларації "Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу":

1) у рядку 11.1 декларації вказується загальний обсяг доходу фізичної особи – платника єдиного податку, отриманого в результаті провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування згідно з розділом XIV Кодексу, станом на кінець звітного (податкового) року;

2) у рядку 11.2 декларації вказуються доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого та/або нерухомого майна, які відповідно до абз. 1 п. 173.2 ПКУ не підлягають оподаткуванню;

3) у рядку 11.3 декларації вказується загальна сума інших доходів, які не включаються до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до ст. 165 ПКУ.

Отже, дохід, отриманий від здійснення госпдіяльності на єдиному податку, необхідно зазначити в рядку 11.1 декларації про доходи. Сума допомоги по вагітності та пологах (пп. 165.1.1 ПКУ) зазначається в рядку 11.3 декларації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202453
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4934
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436