Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Відображення неоподатковуваних доходів у декларації про майновий стан та доходи

Підприємець (платник ІІ групи на єдиному податку) в 2017 р. отримав допомогу по вагітності та пологах. У якому розділі декларації про доходи слід відобразити таку допомогу? Чи потрібно в цій декларації відображати доходи від єдиного податку, які відображаються в декларації платника ЄП?

Перш за все, зазначимо, що обов’язок подавати декларацію про майновий стан та доходи саме отримання допомоги по вагітності та пологах не спричиняє. 

Адже згідно з п. 179.2 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання такої податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

ФСС, безумовно, є податковим агентом щодо доходів, які виплачує фізособам (це підтверджує лист ФСС з ТВП від 08.12.2016 р. №3.2-29-2184), а допомога по вагітності та пологах не оподатковується ані ПДФО, ані військовим збором (про це ми писали тут).   

Позбавлені від обов’язку подавати таку декларацію підприємці – "єдинники" і щодо доходів від підприємницької діяльності. Ось, наприклад, одне з роз’яснень  від податківців з цього приводу).

Не зазначається така допомога і в декларації з єдиного податку. Адже вона не належить до бази оподаткування єдиним податком. Про це ми також зазначали тут>>

Хоча це не позбавляє від обов’язку подавати щодо такої отриманої допомоги звітність до ФСС. Про це ви можете прочитати тут>>

Якщо все ж таки необхідність подати декларацію про майновий стан та доходи є, і в ній слід зазначити усі отримані підприємцем доходи, то вони відображаються наступним чином. 

Згідно з п. 3 Розділу ІІІ Наказу про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, у розділі III декларації "Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу":

1) у рядку 11.1 декларації вказується загальний обсяг доходу фізичної особи – платника єдиного податку, отриманого в результаті провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування згідно з розділом XIV Кодексу, станом на кінець звітного (податкового) року;

2) у рядку 11.2 декларації вказуються доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого та/або нерухомого майна, які відповідно до абз. 1 п. 173.2 ПКУ не підлягають оподаткуванню;

3) у рядку 11.3 декларації вказується загальна сума інших доходів, які не включаються до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до ст. 165 ПКУ.

Отже, дохід, отриманий від здійснення госпдіяльності на єдиному податку, необхідно зазначити в рядку 11.1 декларації про доходи. Сума допомоги по вагітності та пологах (пп. 165.1.1 ПКУ) зазначається в рядку 11.3 декларації.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний податок , ПДФО , Декларація , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі