Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Оподаткування дивідендів засновника-фізособи у разі переходу юрособи-єдинника на загальну систему

За якою ставкою ПДФО буде оподатковано дивіденди у разі переходу юрособи-єдинника на загальну систему?

Відповідно до пп. 170.5.2 ПКУ будь-який резидент, який нараховує дивіденди фізособам є податковим агентом. Пасивні доходи у вигляді дивідендів включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи, як наслідок, оподатковуються ПДФО та військовим збором.

Згідно з пп. 170.5.1, 170.5.4 ПКУ ПДФО утримується з суми дивідендів при їх нарахуванні. Оскільки нарахування дивідендів відбувається у 2017 році після переходу на загальну систему оподтакування, то відповідно має застосовуватися ставка ПДФО у розмірі 5% незалежно від того, за який період нараховуються дивіденди. 

Крім цього, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ(пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ), зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються дивіденди, крім випадків, зазначених у пп. 165.1.18 ПКУ. При цьому ставка збору становить 1,5 % об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (пп. 1.3 цього пункту).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Дивіденди , ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі