• Посилання скопійовано

Діяльність відсутня в Свідоцтві спрощенця - чи утримуємо ПДФО

Чи повинен СГ(ЮО або ФОП) при нарахуванні (виплаті) доходу ФОП - платнику ЄП за видами діяльності, які не зазначені в свідоцтві такого платника, утримувати ПДФО?

Відповідно до п. 292.9 ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з гл. 1 р. XIV ПКУ, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до р. IV ПКУ.

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковувані згідно із гл. 1 р. XIV ПКУ (п. 297.1 ст. 297 ПКУ).


Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку у розмірі 15 відсотків до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи (пп. 2 п. 293.4 ст. 293 ПКУ).

При цьому, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Враховуючи вищевикладене, суб'єкт господарювання (юридична особа або фізична особа - підприємець) при виплаті фізичній особі - підприємцю - платнику єдиного податку доходів за видами діяльності, які не зазначені у свідоцтві такого платника, не повинен утримувати податок на доходи фізичних осіб за умови надання таким платником копії свідоцтва платника єдиного податку, оскільки згідно з нормами чинного законодавства платник єдиного податку оподатковує такий дохід самостійно, та за порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Єдина база податкових знань

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20248212
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202414
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202424
  • Чи буде додатковим благом харчування студентів на практиці?
    Згідно з договором про проведення практики студентів з навчальними закладами, підприємство зобов'язується забезпечувати студентів харчуванням і проживанням. Чи важається таке забезпечення додатковим благом для студентів та чи потрібно нараховувати на такі суми (з розрахунку на кожного студента) ПДФО та ВЗ і відображати у 4ДФ?
    01.11.202420
  • Коефіцієнт до ВЗ при оподаткуванні призу фізособі
    Як оподатковуються призи ПДФО та ВЗ непрацівнику компанії? Який застосувати коефіцієнт для розрахунку ВЗ: 1,219512 чи 1,242236? Сума призу - 20000 тис. грн. Які проведення слід здійснити?
    30.10.202435