• Посилання скопійовано

Якщо підприємець не здійснював діяльності в 2014 році, авансові платежі з ПДФО не сплачуються

Чи потрібно платити авансові внески загальносистемнику з ПДФО, якщо не було доходів в 2014 році? Як врахувати переплату з ПДФО за 2014 (платили з оренди приміщення)?

Протягом року підприємець має сплачувати щокварталу по 25% від минулорічної суми ПДФО у вигляді авансових платежів (пп. 177.5.1 ПКУ). Термін сплати таких сум до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Сума такого платежу розраховується підприємцем самостійно, і не може бути меншою від річної суми ПДФО за минулий рік. Це значення рядка 08 додатка 5 декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік (наказ Міндоходів від 11.12.2013 р. № 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи"). Сума рядка 08 розраховується як 25 % від суми рядка 03 додатка 5. 

Отже, підприємець протягом 2015 року буде сплачувати авансові платежі визначені за наслідками минулого року, і вже за результатом подання декларації за 2015 рік буде визначати остаточний розрахунок ПДФО із застосуванням ставок 15 або 20% при потребі. З 2015 року до суми, яка перевищує середньомісячний річний оподатковуваний дохід в сумі 12180 грн, застосовується ставка 20%.


Такі зміни внесені до п. 167.1 ПКУ. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких підприємцем було одержано доходи: якщо за розрахунком середньомісячний дохід особи не перевищує 12180 грн, до оподатковуваного доходу буде застосовуватись ставка 15 %, з іншої сторони різниця підлягає оподаткуванню за ставкою 20%. Такі підрахунки підприємець буде робити в кінці 2015 року. 

Відповідно до абз. 2 пп.177.5.3 ПКУ надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню. Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань здійснюються за правилами ст.43 ПКУ. 

Якщо підприємець не здійснював діяльності в 2014 році, відповідно ним подано декларацію з прочерками, підстав для сплати ПДФО у вигляді авансових платежів не має. Статею 126 ПКУ встановлено відповідальність у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств. Відповідно до пп. 14.1.39 ПКУ авансові платежі з ПДФО не є грошовим зобов'язанням.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.20246
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202432
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202424
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024155
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202435