• Посилання скопійовано

Якщо підприємець не здійснював діяльності в 2014 році, авансові платежі з ПДФО не сплачуються

Чи потрібно платити авансові внески загальносистемнику з ПДФО, якщо не було доходів в 2014 році? Як врахувати переплату з ПДФО за 2014 (платили з оренди приміщення)?

Протягом року підприємець має сплачувати щокварталу по 25% від минулорічної суми ПДФО у вигляді авансових платежів (пп. 177.5.1 ПКУ). Термін сплати таких сум до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Сума такого платежу розраховується підприємцем самостійно, і не може бути меншою від річної суми ПДФО за минулий рік. Це значення рядка 08 додатка 5 декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік (наказ Міндоходів від 11.12.2013 р. №793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи"). Сума рядка 08 розраховується як 25 % від суми рядка 03 додатка 5. 

Отже, підприємець протягом 2015 року буде сплачувати авансові платежі визначені за наслідками минулого року, і вже за результатом подання декларації за 2015 рік буде визначати остаточний розрахунок ПДФО із застосуванням ставок 15 або 20% при потребі. З 2015 року до суми, яка перевищує середньомісячний річний оподатковуваний дохід в сумі 12180 грн, застосовується ставка 20%.


Такі зміни внесені до п. 167.1 ПКУ. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких підприємцем було одержано доходи: якщо за розрахунком середньомісячний дохід особи не перевищує 12180 грн, до оподатковуваного доходу буде застосовуватись ставка 15 %, з іншої сторони різниця підлягає оподаткуванню за ставкою 20%. Такі підрахунки підприємець буде робити в кінці 2015 року. 

Відповідно до абз. 2 пп.177.5.3 ПКУ надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню. Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань здійснюються за правилами ст.43 ПКУ. 

Якщо підприємець не здійснював діяльності в 2014 році, відповідно ним подано декларацію з прочерками, підстав для сплати ПДФО у вигляді авансових платежів не має. Статею 126 ПКУ встановлено відповідальність у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств. Відповідно до пп. 14.1.39 ПКУ авансові платежі з ПДФО не є грошовим зобов'язанням.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4864
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436