З 03.08.2014 р. набрав чинності Закон України від 31.07.2014 р. №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі — Закон №1621), яким тимчасово, до 01.01.2015 р., запроваджено військовий збір (далі — збір)
Відповідно до пп. 1.1 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 цього Кодексу.
Згідно з цим підпунктом платниками збору є фізичні особи — резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, та податкові агенти.
Підпунктом 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу для цілей розділу IV цього Кодексу заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Підпунктом 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу визначено, що нарахування збору здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 цього Кодексу для податку на доходи фізичних осіб.
Отже, сума доходу, виплачена фізичній особі — підприємцю за виконання цивільно-правових договорів, не підлягає оподаткуванню військовим збором.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись