Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Сума депозитних процентів, що не перевищує 20 706 грн. не оподатковується

Физлицо безработное. Основной доход - проценты по депозиту. Должно ли оно декларировать этот доход, если он превышает сумму в 21 тыс. грн. в год.?

Доходи, отримані у вигляді відсотків за депозитом у 2013 році, не підлягають оподаткуванню та декларуванню до 1 травня цього року. У свою чергу, відсотки нараховані у 2014 році включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (крім процентів у сумі, що не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених законом на 1 січня звітного податкового року та процентів, визначених у п.п. 165.1.2 та п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України). 

Отже, не оподатковуватиметься сума процентів, що не перевищує 20 706 грн.

Водночас, оподаткування процентів, нарахованих (виплачених) на користь фізичних осіб протягом звітного місяця, здійснюється податковим агентом під час кожного нарахування (виплати), що не виключає обов’язку отримувача таких доходів щодо здійснення річного перерахунку за сукупністю ставок, передбачених п. 167.5 ст. 167 ПКУ.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
ДФС у Кіровоградській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Доходи , ПДФО , ПКУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі