• Посилання скопійовано

Роялті за ліцензію на торгову марку: ПДФО та військовий збір

Фізособа, яка є засновником ТОВ (обидва резиденти України), передала у користування за ліцензійним договором цьому ТОВ торгову марку. За використання торгової марки ТОВ сплачує фізособі щороку роялті. Які особливості оподаткування роялті?

ПДФО та ВЗ

До оподатковуваного доходу платника податків включаються в тому числі доходи у вигляді плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об'єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права (пп. 164.2.3 ПКУ).

До роялті відноситься в тому числі платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, в тому числі будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги) (пп. 14.1.225 ПКУ).

Роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 ПКУ (пп. 170.3.1 ПКУ), тобто, за ставкою 18%.

Податковим агентом у разі нарахування і виплати дивідендів (а, відтак, і роялті) є суб’єкт господарювання, який здійснює таке нарахування (пп. 170.5 ПКУ).

Дивіденди (і роялті) остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (пп. 170.5.4 ПКУ).

У додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ПДФО, ВЗ і ЄСВ роялті відображаються з ознакою доходів «103». Фізособа платник податку зобов’язана самостійно оподаткувати отримані доходи і подати декларацію, якщо доходи не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати (пп. 168.1.3 ПКУ).

Але якщо податковий агент вже оподаткував такі доходи, подавати декларацію фізособа не зобов’язана.

ВЗ за ставкою 1,5% утримується з доходів, які оподатковуються ПДФО (п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ). Оскільки з роялті утримується ПДФО, то і ВЗ також утримується. Інших особливостей в оподаткування роялті немає.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024272
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202471
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202491
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241461