Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Роялті за ліцензію на торгову марку: ПДФО та військовий збір

Фізособа, яка є засновником ТОВ (обидва резиденти України), передала у користування за ліцензійним договором цьому ТОВ торгову марку. За використання торгової марки ТОВ сплачує фізособі щороку роялті. Які особливості оподаткування роялті?

ПДФО та ВЗ

До оподатковуваного доходу платника податків включаються в тому числі доходи у вигляді плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об'єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права (пп. 164.2.3 ПКУ).

До роялті відноситься в тому числі платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, в тому числі будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги) (пп. 14.1.225 ПКУ).

Роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 ПКУ (пп. 170.3.1 ПКУ), тобто, за ставкою 18%.

Податковим агентом у разі нарахування і виплати дивідендів (а, відтак, і роялті) є суб’єкт господарювання, який здійснює таке нарахування (пп. 170.5 ПКУ).

Дивіденди (і роялті) остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (пп. 170.5.4 ПКУ).

У додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ПДФО, ВЗ і ЄСВ роялті відображаються з ознакою доходів «103». Фізособа платник податку зобов’язана самостійно оподаткувати отримані доходи і подати декларацію, якщо доходи не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати (пп. 168.1.3 ПКУ).

Але якщо податковий агент вже оподаткував такі доходи, подавати декларацію фізособа не зобов’язана.

ВЗ за ставкою 1,5% утримується з доходів, які оподатковуються ПДФО (п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ). Оскільки з роялті утримується ПДФО, то і ВЗ також утримується. Інших особливостей в оподаткування роялті немає.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Ліцензія , ПДФО , Роялті , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі