• Посилання скопійовано

Роялті за ліцензію на торгову марку: ПДФО та військовий збір

Фізособа, яка є засновником ТОВ (обидва резиденти України), передала у користування за ліцензійним договором цьому ТОВ торгову марку. За використання торгової марки ТОВ сплачує фізособі щороку роялті. Які особливості оподаткування роялті?

ПДФО та ВЗ

До оподатковуваного доходу платника податків включаються в тому числі доходи у вигляді плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об'єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права (пп. 164.2.3 ПКУ).

До роялті відноситься в тому числі платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, в тому числі будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги) (пп. 14.1.225 ПКУ).

Роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 ПКУ (пп. 170.3.1 ПКУ), тобто, за ставкою 18%.

Податковим агентом у разі нарахування і виплати дивідендів (а, відтак, і роялті) є суб’єкт господарювання, який здійснює таке нарахування (пп. 170.5 ПКУ).

Дивіденди (і роялті) остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (пп. 170.5.4 ПКУ).

У додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ПДФО, ВЗ і ЄСВ роялті відображаються з ознакою доходів «103». Фізособа платник податку зобов’язана самостійно оподаткувати отримані доходи і подати декларацію, якщо доходи не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати (пп. 168.1.3 ПКУ).

Але якщо податковий агент вже оподаткував такі доходи, подавати декларацію фізособа не зобов’язана.

ВЗ за ставкою 1,5% утримується з доходів, які оподатковуються ПДФО (п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ). Оскільки з роялті утримується ПДФО, то і ВЗ також утримується. Інших особливостей в оподаткування роялті немає.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Підприємство оплачує послуги охорони працівника: яке буде оподаткування?
    ТОВ уклало договір з охоронною фірмою для отримання послуг з охорони працівника. Розуміє, що це додаткове благо, де сплачений ПДФО та ВЗ потрібно утримувати з зарплати. Коли саме потрібно перераховувати податки - протягом 3 банківських днів з моменту перерахування коштів за послуги? Чи потрібно нараховувати ЄСВ на цю суму? Чи є податкова різниця з податку на прибуток з приводу цієї операції?
    30.11.202319
  • Добові є більшими за граничну норму: що з ПДФО?
    Працівник знаходився у відрядженні у Львові 2 доби та потім у Варшаві на форумі 3 доби. Виплата добових більша граничної норми. Чи застосовувати коефіцієнт в розрахунку ПДФО на суму перевищення? Коли необхідно сплачувати ПДФО та ВЗ? Чи вважається пересадкою зупинка у Львові, якщо виїзд зі Львова та перетин кордону відбувається в один день (добові нараховувати за цей день як за кордон)?
    29.11.202337
  • Квитки у подарунок дітям працівників
    Фірма хоче придбати для дітей працівників квитки до цирку. Як це оформити і як оподатковувати ЄСВ, ВЗ, ПДФО і податком на прибуток?
    24.11.2023360
  • Роздача гуманітарних наборів фізособам релігійною організацією: ПДФО та ПДВ
    Релігійна організація активно допомагає населенню, роздаючи продуктові та гігієнічні набори, що або придбані за власні кошти (за рахунок добровільних пожертв членів церкви), або отримані як гуманітарна допомога від партнерів. Через дану операцію постало питання:
    23.11.202342
  • Договір доручення з фізособою чи ФОПом: що з ПДФО?
    Підприємство підписало договір доручення на проведення закупівлі програмної продукції з фізособою. При перевірці його в базі YouControl було з’ясовано, що він також є ФОП, але виду діяльності на виконання цих послуг не додано. Що буде з оподаткуванням ПДФО та ВЗ?
    23.11.2023756