Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Добровільне медичне страхування працівників: яка ознака доходу?

За яким кодом роботодавцю відображати в Додатку №4ДФ добровільне медичне страхування працівників? Є безліч консультацій, що треба код 124, а також, що треба код 126, в чому різниця та який все ж таки код буде правильним в цьому випадку?

Відповідно до пп. 164.2.16 ПКУ, сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тобто така сума, сплачена роботодавцем страховій кампанії на користь працівника, оподатковується ПДФО (18%) і військовим збором (1,5%) як додаткове благо.

При цьому не варто забувати про натуральний коефіцієнт (у 2021 р. – 1,219512). Він застосовується для визначення бази оподаткування у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі. Тобто під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт (пп. 164.5 ПКУ). 

Нормою пп. "б" пп. 176.2 ПКУ передбачено, що податкові агенти зобов’язані подавати щокварталу до контролюючого органу за місцем свого розташування у встановлені строки, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу).

Розберемося з ознаками доходу. І так, за вказаними ознаками доходу відображається:

  • 124 - сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена за платника податку чи на його користь будь-якою особою-резидентом (крім роботодавця-резидента) (пп. 164.2.16 ПКУ, крім пп. «в» пп. 164.2.16 ПКУ);
  • 126 - дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) (пп. 164.2.17 ПКУ).

Отже, відмінність така: яка проводиться виплата відновідно до пункту ПКУ, таку ознаку потрібно й застосовувати.

У зазначеному випадку, дохід отриманий працівником у вигляді добровільного медичного страхування, відображається у Додатку №4ДФ єдиної звітності за ознакою доходу «124». Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору – див. тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Доходи , ПДФО , Страхування , Медицина

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі