Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Не подали форму №1ДФ: як подати?

Не подали форму №1ДФ за ІІ квартал 2020 р. Як подати зараз форму №1ДФ: «звітну» чи «уточнюючу»? Яка відповідальність за це під час карантину?

Форму №1ДФ подають до податкових органів особи, які мають статус податкових агентів з ПДФО.

Відповідно до п. 3.1 Порядку №4 відмітка у  клітинці «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» ставиться залежно від того, який податковий розрахунок подається.

Оскільки роботодавець не подав форму №1ДФ за ІІ квартал 2020 р., то її потрібно подати з відміткою у клітинці «Звітний», а «Уточнюючий» подається лише у разі виправлення помилок виявлених після спливу строку подання такої форми.   

Пунктом 119.1 ПКУ за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн; за повторне порушення протягом року, -  у розмірі 2040 грн.

Але відповідно до п. 52-1 розділу ХХ ПКУ на період карантину штрафні санкції, зокрема, за неподання або несвоєчасне подання податкового розрахунку за формою №1ДФ, не застосовуються.

Проте, до податкових агентів за неподання форми №1ДФ може бути застосована адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КпАП, якою передбачено, що за порушення подання відомостей за виплачені доходи за встановленою формою тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від 2 до 3 НМДГ (від 34,00 грн до 51,00 грн), а за повторні порушення протягом року – у розмірі від 3 до 5 НМДГ (від 51,00 грн до 85,00 грн).  

Про незастосування адміністративних штрафів до податкових агентів на період карантину до КпАП не вносилися.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі