Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

ФОП отримав на себе допомогу по частковому безробіттю: чи подавати ф. №1ДФ?

Чи подавати форму №1ДФ за ІІІ квартал 2020 р. ФОПу на спрощеній системі, який отримав допомогу по частковому безробіттю (найманих працівників не має)?

Відповідно до п. 3  Порядку №306, допомога по частковому безробіттю на період карантину — кошти, передбачені в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що надаються міськими, районними і міськрайонними центрами зайнятості та філіями регіональних центрів зайнятості роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі фізичним особам — підприємцям, для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, а також фізичним особам — підприємцям, які є застрахованими особами, — у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину. 

Як відомо, сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину, перерахована Фондом безробіття роботодавцю, яка потім виплачена найманому працівнику, відображається за формою №1ДФ за ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету.

Щодо відображення отриманої допомоги по частковому безробіттю ФОПом на себе в формі №1ДФ зазначимо, що ФОП, отримувач неоподатковуваної допомоги від центру зайнятості, не є щодо себе податковим агентом, тому подавати зазначену форму не потрібно.

До складу доходу ФОПа платника єдиного податку не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм (ч. 4 пп. 292.11 ПКУ).

Таким чином, оскільки дохід отриманий ФОП у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, не пов’язаний з результатом від здійснення господарської діяльності такого підприємця, то такий дохід оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків – фізичних осіб.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , ПДФО , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі