Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Видача новорічних подарунків: що з податками?

Чим відрізняється оподаткування видачі новорічних подарунків працівникам для дітей від видачі подарунків безпосередньо дітям працівників. Яка неоподатковувана ПДФО межа, якщо видати і дітям, і батькам для дітей?

Різниця між видачею новорічних подарунків працівникам для дітей від видачі подарунків безпосередньо дітям працівників незначна, а саме: в оформлені наказу та відомості на видачу подарунків. Саме від того, як будуть заповнені ці документи, буде залежати заповнення звіту за формою №1ДФ.

У наказі про видачу подарунків слід зазначити: «вручити працівникам, які мають дітей, дитячі новорічні подарунки». Таким чином, у відомості на видачу подарунків зазначаються прізвища працівників.

Якщо роботодавець у вищезгаданих документах  зазначить дані дітей працівників, то одержувачами подарункового доходу стають діти.

Таким чином, підприємство повинне буде зазначити у ф. № 1ДФ ідентифікаційні номери саме дітей працівників, а не працівників. А для того, щоб відобразити такі доходи у звітності, слід буде отримати від працівників ідентифікаційні коди дітей, що суттєво ускладнить роботу бухгалтерії.

 

ПДФО

Статтею 165 ПКУ встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - у частині, що не перевищує 25% однієї МЗП (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ). У 2019 р. -  це 1043, 25 грн.

Водночас, доходи, які включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено пп. 164.2 ПКУ, зокрема:

  • дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розд. IV ПКУ (пп. 164.2.10 ПКУ);
  • дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ), у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни (пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).

Відповідно до пп. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 - Сп),

де:

  • К - коефіцієнт;
  • Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування (у 2019 р. - 1,2195).   

Крім того, згідно з пп. 174.6 ПКУ доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених розд. IV ПКУ для оподаткування додаткового блага.

Враховуючи викладене, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість подарунків, наданих такому платнику юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25% однієї МЗП (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 р. - це 1043,25 грн).

При цьому, якщо вартість подарунків перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень пп. 164.5 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі