Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Придбання рухомого майна у фізособи без його оцінки: що з ПДФО?

ТОВ на загальній системі оподаткування (платник ПДВ) хоче придбати у фізособи натрієві лампи для використання у теплиці. Оцінку цього майна не здійснювали. Що з ПДФО?

Оподаткування доходів від продажу рухомого майна фізосіб регламентоване ст. 173 ПКУ. Зокрема, відповідно до пп. 173.1 ПКУ дохід платника ПДФО від продажу об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пп. 167.2 ПКУ.

Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.

Щодо обов’язкової оцінки майна для цілей пп. 173.1 ПКУ податківці мають таку думку (згідно з листами ДПС і роз’яснень у "ЗІР"): правила ст. 173 ПКУ та ставка ПДФО 5% застосовуються за наявності:

  • оцінки майна, проведеної відповідно до Закону  №2658;
  • нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

Якщо вищезазначені умови не виконуються, то податківці наполягають на тому, що доходи від продажу рухомого майна оподатковуються не за правилами ст. 173 ПКУ, а як інші доходи відповідно до пп. 164.2.20 ПКУ за ставкою 18% - див. лист ДПС від 01.06.2017 р. № 441/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, лист ДПС від 03.02.2016 р. № 1131/П/99-99-17-03-03-14, лист ДПС від 10.11.2016 р. №24277/6/99-99-13-02-03-15.

Отже, дохід фізособи від продажу натрієвих ламп без наявності оцінки таких ламп та нотаріального посвідчення договору оподатковується ПДФО за ставкою 18% на підставі пп. 164.2.20 ПКУ та військовим збором за ставкою 1,5%. ПДФО та військовий збір сплачуються одночасно з виплатою дходу фізособі і за рахунок такого доходу (пп. 168.1 ПКУ).

При цьому ТОВ є податковим агентом при виплаті доходу фізособі. У формі №1ДФ такий дохід відображається з ознакою "127".

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Підприємці , Нерухомість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі