Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Чи потрібно застосовувати натуральний коефіцієнт?

Підприємство утримує з працівника 30 гривень за виданий талон на харчування. Окрім цього, підприємство нараховує працівнику 20 гривень додаткового блага. Чи потрібно при оподаткуванні такого доходу застосовувати натуральний коефіцієнт?

Згідно з пп. 164.5 ПКУ база оподаткування ПДФО збільшується на натуральний коефіцієнт у випадку нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі.

При цьому, до доходу у негрошовій формі належить, наприклад, дохід, який надається у натуральній формі (негрошовий подарунок або інші безоплатно отримані товари або послуги). Тобто у разі, якщо підприємство просто нараховує працівнику суму 20 гривень (наприклад, як компенсацію), то така сума не є доходом у негрошовій формі.

Отже, натуральний коефіцієнт в такому випадку не застосовується, оскільки в такому випадку дохід нараховується (надається) у грошовій формі. З доходу у сумі 20 грн слід утримати ПДФО в сумі 3,60 грн та військовий збір в сумі 0,30 грн. Працівник отримує на руки: 20,00 – 3,60 – 0,30 = 16,10 грн.

Доходом у негрошовій формі могло би бути безпосередньо безоплатне отримання харчування від роботодавця.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі