Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Сплата ПДФО та ВЗ під час придбання ТМЦ у фізосіб

Підприємство надає в оренду комплекс фізособі. Під час експлуатації орендарем було здійснено заміну лічильника, а також оплачено послуги щодо заміни лічильника. На теперішній час орендар вимагає компенсації за понесені витрати. Чи повинно підприємство утримувати ПДФО та ВЗ при компенсації витрат фізособи (орендаря)?

Відповідно до пп. 164.2.2 ПКУ до оподатковуваного доходу фізособи включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору. Договір купівлі-продажу лічильника, комплектуючих з відшкодуванням вартості послуг з його заміни є одним з видів цивільно-правових договорів, що регулюється нормами глави 54 ЦКУ. Такий дохід фізособи оподатковується за загальною ставкою ПДФО – 18%. 

Одночасно цей дохід оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.

Сплатити ПДФО та ВЗ з такого відшкодування слід до або під час фактичної виплати грошових коштів орендарю відповідно до пп. 168.1.2 ПКУ.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Витрати , Оренда , ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі