Відповідно до пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, яка надається резидентами – юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку.
Водночас, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на його лікування та медичне обслуговування. Умовами виконання цієї норми є документальне підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у т. ч., але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів його роботодавця (пп. 165.1.19 ПКУ).
Згідно з пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що відповідно до розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ.
ДФС в ІПК від 10.07.2018 р. №3055/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що кошти, які надані юрособою (роботодавцем) фізособі (працівнику) як допомога на лікування, не оподатковується ПДФО та ВЗ за умови документального підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги, зокрема, але не виключно:
- наявність та характеристики хвороби, патологічного стану платника податку;
- документи про надання послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги;
- обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування, хвороби та її стану.
Тому підприємству – платнику єдиного податку IV групи не потрібно обліковувати та списувати ліки та матеріали, що витрачені лікарнею на операцію. Підтверджуючі документи (рахунки, накладні, акти тощо) мають надати заклади охорони здоров'я (аптечні, лікувальні тощо).
Витрати на оплату послуг з лікування працівників, які були надані установами охорони здоров'я під п. 13 розд. ІІ включено до Переліку №1170.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись