Відповідно до абз. 2 пп. «а» 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємства, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд (у т. ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у т. ч. на орендованому транспорті).
Зазначені вище витрати не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують їх вартість. Тому витрати на оренду автотранспорту можуть бути відшкодовані за письмовим дозволом керівника підприємства згідно з підтвердними документами в оригіналі.
ДФС в ІПК від 02.04.2018 р. №1331/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця /сторони, що відряджає.
Враховуючи викладене, у разі якщо юрособа (роботодавець) не фінансується за рахунок бюджетних коштів, то сума відшкодованих фізособі (працівнику) витрат, понесених ним під час відрядження за кордон (за користування орендованим автомобілем та його заправлення пальним), не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, за умови виконання вимог, встановлених п. 170.9 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись