• Посилання скопійовано

Сума майнового внеску до СФ юрособи в обмін на корпоративні права не оподатковується

Учасником ТОВ «А» планується передача особистого транспортного засобу до статутного фонду цього ж товариства в обмін на корпоративні права. Чи повинен оподатковуватись такий дохід та чи виникає обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи?

Відповідно до пп. 165.1.44 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

Статтею 167 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. №436-IV (зі змінами та доповненнями, далі - ГКУ) визначено, що корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.


Поряд з цим повідомляємо, що майновий стан засновників - громадян щодо їх спроможності здійснити відповідні внески до статутного капіталу господарського товариства у випадках, передбачених законом має бути підтверджений довідкою органу державної податкової служби про подану декларацію про майновий стан і доходи(податкову декларацію), завіреною відповідним податковим органом (ч. 3 ст. 86 ГКУ).

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 ПКУ податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених р.IV ПКУ (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Однак, строк подання декларації, визначений пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, на випадки подання декларації з метою виконання п. 3 ст. 86 ГКУ не розповсюджується.

Таким чином строки подання декларації громадянами, які здійснили відповідні внески до статутного капіталу юридичної особи, ПКУ не передбачені.

Відповідно до п. 179.12 ст. 179 ПКУ за зверненням платника податку орган ДПС, до якого було подано декларацію, видає довідку про подану декларацію за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Міністерством фінансів України видано наказ від 27.12.2011 р. №1742 «Про затвердження форми Довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію)», відповідно до якого ДПІ у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, об'єднані та спеціалізовані ДПІ зобов'язані забезпечити видачу платникам податків довідок про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви від платника податків.

Враховуючи вищезазначене, відповідно до норм ПКУ сума майнового внеску до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права не оподатковуються. При цьому фізична особа, яка планує здійснити внесок в статутний капітал юридичної особи, подає декларацію про майновий стан і доходи органу ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків а орган ДПС, до якого було подано декларацію, протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви від такої фізичної особи видає Довідку про подану декларацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДПІ у Деснянському районі м. Києва

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202452
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4894
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436