• Посилання скопійовано

ТОВ отримало паушальний платіж. Як його оподаткувати?

ТОВ (франчайзер) отримало разовий паушальний платіж (80000 грн) згідно з договором комерційної концесії (франчайзингу). Як оформлюється та оподатковується отримання паушального платежу?

Запитання: ТОВ (франчайзер) отримало разовий паушальний платіж (80000 грн) згідно з договором комерційної концесії (франчайзингу). За встановлену цим договору плату франчайзер надає:

1) Право використання комплексу прав та доступ до бази знань та інформаційної системи;

2) Доступ до інтелектуальної власності (всієї системи, включаючи ноу-хау);

3) Консультаційні послуги в сприянні організації підприємницької діяльності;

4) Розміщення обладнання (холодильників) на території франчазі.

Як оформлюється та оподатковується отримання паушального платежу?

 

Відповідь:

У ст. 1116 ЦКУ зазначено, що предметом договору комерційної концесії є право на використання об'єктів права інтелектуальної власності (торговельних марок, промислових зразків, винаходів, творів, комерційних таємниць тощо), комерційного досвіду та ділової репутації.

Договором комерційної концесії може бути передбачено використання предмета договору із зазначенням або без зазначення території використання щодо певної сфери цивільного обороту.

Положення ст. 1120 ЦКУ зобов’язують володільця прав:

  • передати користувачу технічну та комерційну документацію;
  • надати іншу інформацію, необхідну для здійснення прав, наданих йому за договором комерційної концесії;
  • проінформувати користувача та його працівників з питань, пов'язаних із здійсненням цих прав.

Якщо договором комерційної концесії не встановлено інше, володілець прав також зобов'язаний:

  • надавати користувачу постійне технічне та консультативне сприяння, включаючи сприяння у навчанні та підвищенні кваліфікації працівників;
  • контролювати якість товарів (робіт, послуг), що виробляються (виконуються, надаються) користувачем на підставі договору комерційної концесії.

Таким чином, передання технічної та комерційної документації (тобто права на використання комплексу прав та доступу до бази знань та інформаційної системи; доступу до інтелектуальної власності (всієї системи, включаючи ноу-хау)) сторони договору повинні оформити актом передання прав та доступу.

 

Якщо консультаційні послуги в сприянні організації підприємницької діяльності та роботи щодо розміщення обладнання (холодильників) на території франчазі надаються (виконуються) одночасно з переданням зазначених вище прав та доступу, то їх надання можна оформити загальним актом на передання предмету договору комерційної концесії.

 

Оподаткування 

Пунктом п. 44.1 ПКУ передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУ роялті – будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, зокрема, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау). У даному випадку паушальний платіж відповідає визначенню роялті, тож і оподатковується як роялті.

Положеннями пп. 196.1.6 ПКУ передбачено, що виплата роялті у грошовій формі не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Обсяги операцій з постачання та придбання товарів/послуг, що не є об'єктом оподаткування ПДВ та звільнених від оподаткування ПДВ відображаються у рядку 5 розділу I «Податкові зобов'язання» та рядку 10.3 розділу ІІ «Податковий кредит» декларації з ПДВ. При заповненні рядку 5 декларації з ПДВ обов'язково подається довідка (Д6) (додаток 6).

Визначення платежів за право використання програмного забезпечення за субліцензійним договором роялті ДФС розглядала в ІПК від 06.12.2017 р. №2858/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423