Види діяльності, які не дозволять суб'єктам господарювання перебувати платниками єдиного податку І – ІІІ груп, визначено у п. 291.5 ПКУ. До таких операцій належить обмін іноземної валюти (пп. 2 пп. 291.5.1 ПКУ).
Однак з'ясуємо, що у чинному законодавстві вважається обміном іноземної валюти.
Порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій з готівковою іноземною валютою на території України для уповноважених банків, уповноважених фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку, їх кас, пунктів обміну іноземної валюти та пунктів обміну іноземної валюти, що на підставі укладених агентських договорів з юридичною особою-резидентом, встановлює Інструкція про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України (у редакції постанови Правління НБУ від 30.04.2014 р. №249).
У п. 3 цієї Інструкції зазначено, що до валютно-обмінних операцій належать такі операції:
- купівля у фізосіб – резидентів і нерезидентів готівкової іноземної валюти за готівкові гривні;
- продаж фізособам-резидентам готівкової іноземної валюти за готівкові гривні;
- зворотний обмін фізособам-нерезидентам невикористаних готівкових гривень на готівкову іноземну валюту;
- конвертація (обмін) готівкової іноземної валюти однієї іноземної держави на готівкову іноземну валюту іншої іноземної держави.
Тобто, продаж валюти ФОП з власного поточного валютного рахунка не належить до валютно-обмінних операцій.
ДФС у Львівській області у ІПК від 05.05.2017 р. №67/ІПК/13-01-13-01-17 на питання: «Чи необхідно при визначенні доходу враховувати позитивну курсову різницю за операціями, вираженими в іноземній валюті, яка виникає при добровільному продажу валюти з мого поточного валютного рахунка?» повідомляє таке:
«Дохід платника єдиного податку, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ПКУ).
Курсова різниця, яка виникає при перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, не є доходом фізособи - підприємця - платника єдиного податку».
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись