Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Транспортно-експедиційні послуги та єдиний податок

ТОВ займається транспортно-експедиційною діяльністю (власного транспорту на балансі немає). Як визначити об'єкт оподаткування ЄП посередницьких операцій: за зарахуванням коштів на розрахунковий рахунок чи згідно з актом виконаних робіт. Які бухпроведення застосувати? Яку звітність подавати новоствореній юрособі (на підприємстві 2 працівника)?

Визначення доходу платника ЄП

Відповідно до п. 292.4 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Згідно з пп. «2» п. 292.1 ПКУ доходом для юридичної особи платника – є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Відповідно до п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Отже, зобов'язання з єдиного податку виникає на дату отримання коштів на оплату транспортно-експедиційних послуг, до яких входить винагорода платника єдиного податку, та в сумі такої винагороди. Дати оформлення актів про надання послуг не впливають на оподаткування єдиним податком.

 

Бухгалтерський облік

Дохід від наданих експедиторських послуг експедитор відображає на субрахунку 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг», а собівартість наданих послуг — на субрахунку 903 «Собівартість реалізованих робіт і послуг». Сюди входять витрати експедитора на ведення основної діяльності.

Якщо експедитор укладає окремі договори з надання деяких видів транспортно-експедиторських послуг з третіми особами, то отримані від перевізника послуги відображають записом: дебет субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» та кредит субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами». 

Схему бухгалтерських записів у експедитора показано у таблиці.

Таблиця

Облік надання транспортно-експедиторських послуг

Господарська операція

Дебет рахунку

Кредит рахунку

Сума

Отримано кошти від клієнта за транспортно-експедиторські послуги

311

681

14 400

Нараховано податкове зобов’язання з ПДВ 

643

641

2400

Отримано від підприємства-перевізника послуги з перевезення

685

377

10 000

Відображено податковий кредит з ПДВ

641

377

2000

Надано послуги клієнту в частині:

 плати за власні послуги;

 витрат на оплату третіх осіб (перевізника)

 

361

681

 

703

685

 

2400

10 000

Закрито розрахунки з ПДВ за наданими послугами в частині:

 плати за власні послуги;

 витрат на оплату третіх осіб (перевізника)

 

 

703

681

 

 

643

643

 

 

400

2000

Зараховано кредиторську заборгованість за отриманою передоплатою з дебіторською заборгованістю за наданими послугами

681

361

2400

Перераховано кошти перевізнику

377

311

12 000

Звітність

Звітність експедитора – платника ЄП є стандартною. Перш за все це фінансова звітність, звітність з єдиного податку (декларація з ЄП), звітність, пов'язана із заробітною платою (звіт з ЄСВ та форма №1ДФ)  та інша звітність, що може подаватися за необхідності – при здійсненні відповідних операцій (наприклад, придбання легкового автомобіля, що є об'єктом транспортного податку, вимагає подання відповідної декларації і т.д.).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі