Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Купівля вантажного автомобіля: чи сплачувати на нього транспортний податок?

Підприємство на загальній системі оподаткування хоче придбати вантажний автомобіль у іншого підприємства. Чи потрібно сплачувати транспортний податок на цей автомобіль?

Відповідно до п. 267.1.1  ПКУ платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ  є об’єктами оподаткування.

Згідно з пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Отже, вантажний автомобіль не є об’єктом оподаткування транспортним податком та його придбання не спричиняє податкових наслідків для покупця. Якщо автомобіль буде придбано у платника ПДВ з метою використання в операціях, що оподатковуються ПДВ, то підприємство - покупець матиме право на податковий кредит з ПДВ за умови правильного складання податкової накладної постачальником та реєстрації її в ЄРПН.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Автотранспорт , Транспортні засоби , Транспортний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі