Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Страхування від нещасних випадків: чи є право на податкову знижку?

Платник податку застрахувався на підприємстві від нещасних випадків, частково страхові платежі утримуються з його зарплати. Чи має він право на податкову знижку за витратами, понесеними на страхування?

Відповідно до ст. 166 ПКУ платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, - нагадує "Вісник. Офіційно про податки".

Згідно з пп. 166.3.5 ПКУ до податкової знижки належать витрати платника на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених цим платником страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування), зокрема, при страхуванні платника або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом такого платника, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю — суму, визначену в абз. першому пп. 169.4.1 ПКУ.

Договір довгострокового страхування життя — це договір страхування життя строком на п’ять і більше років, який передбачає страхову виплату одноразово або у вигляді ануїтету, якщо застрахована особа дожила до закінчення терміну дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших п’яти років його дії, крім тих, що здійснюються у разі настання страхових випадків, пов’язаних зі смертю чи хворобою застрахованої особи або нещасним випадком, що призвело до встановлення застрахованій особі інвалідності I або II групи чи встановлення інвалідності особі, яка не досягла 18-річного віку. При цьому платник податку — роботодавець не може бути вигодонабувачем за такими договорами страхування життя (пп. 14.1.52 ПКУ).

Крім того, відповідно до Закону «Про страхування» добровільне страхування поділяється на види, зокрема:

  • страхування життя;
  • страхування від нещасних випадків;
  • медичне страхування (безперервне страхування здоров’я);
  • страхування здоров’я на випадок хвороби.

Отже, страхування від нещасних випадків не належить до довгострокового страхування життя, а отже, такий платник податків не має права на податкову знижку.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Податкова знижка , Страхування

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі