Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Сплачуємо транспортний податок за службове авто

Як сплачується транспортний податок за службові автомобілі?

Відповідно до пп. 267.1.1 ПКУ, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ є об’єктами оподаткування.

За пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування є легкові автомобілі:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);
  • середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2016 році — 1 033 500 грн).

За п. 267.4 ПКУ ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів установлено Методикою №66 і Порядком №403.

Середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку №403.

За ціну нового транспортного засобу береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму двигуна, типу коробки перемикання передач з офіційних прайс-листів виробників (дилерів).

Згідно з п. 4 Методики №66, інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму двигуна, типу коробки перемикання передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку.

Саме на Мінекономрозвитку покладено обов’язки з визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів з метою віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком.

Розгляньмо на прикладі розрахунок середньоринкової вартості на сайті Мінекономрозвитку. Для розрахунку треба внести такі дані щодо транспортного засобу на дату розрахунку. Автоматично на сайті буде зроблено розрахунок та вказано середньоринкову вартість відповідного транспортного засобу.

Приклад. Підприємство 01.01.2015 р. придбало Mercedes-Benz CLS-Class, об’єм циліндрів двигуна — 6 000 см 3. Пробіг — 20 000 км. Середньоринкова вартість за даними Мінекономрозвитку становить 1 362 371,57 грн, тобто такий автомобіль є об’єктом оподаткування транспортним податком:

Вихідні дані для розрахунку

Вартість нового транспортного засобу:

2 164 900,00 грн

Строк експлуатації транспортного засобу:

1 рік

Коефіцієнт за строком експлуатації:

62

Коефіцієнт за середньорічним пробігом:

1,5

Середньоринкова вартість транспортного засобу становить 1 362 371,57 грн.

Платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Якщо автомобіль не відповідає зазначеним вище критеріям, то навіть якщо автомобіль є новим і легковим, підприємство не є платником транспортного податку й, відповідно, не подає декларацію з транспортного податку.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Автотранспорт , Транспортні засоби , Транспортний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі