• Посилання скопійовано

У лютому 2016 р. минуло 5 років з дати випуску авто: що з транспортним податком?

01.02.2016 року — дата, коли минуло 5 років включно з дати випуску автомобіля. Чи треба сплачувати транспортний податок за 2016 р.?

Для такого випадку ПКУ також передбачено пропорційний принцип. Згідно з пп. 267.6.7 ПКУ, у разі закінчення п'ятирічного віку легкового автомобіля впродовж звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років. Отже, власник автомобіля повинен буде сплатити до бюджету транспортний податок тільки за 1 місяць — січень 2016 року (25000 грн : 12 = 2083,33 грн).

При цьому слід враховувати, що згідно з пп. 14.1.251 ПКУ транспортними засобами, що використовувалися, є транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видано реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби.

Щодо 2016 року — прив'язка йде вже до року випуску. У пп. 267.2.1 ПКУ сказано про п'ять років включно, наступних за роком випуску автомобіля, а не про календарні місяці. Отже, можливо, контролери під час перевірок не братимуть до уваги місяць випуску, а тільки рік. I у разі якщо автомобіль використовуватиметься власником протягом усього 2016 р., треба буде все-таки сплачувати податок за весь 2016 рік. Тоді платник транспортного податку — юрособа в колонці 7 Декларації з транспортного податку повинен зазначити всі 12 місяців. Саме такий алгоритм, на думку автора, є правильним.

Водночас у ЗIР, підкатегорія 111.05*, податківці озвучують такий алгоритм заповнення: «У разі закінчення п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року в колонці 7 Декларації зазначається кількість місяців з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років». Виходячи з цього, враховуючи поставлене запитання, платник транспортного податку — юрособа в колонці 7 Декларації з транспортного податку повинен зазначити лише один місяць. А сплатити податок у такому разі треба до 30.04.2016 р.

* Запитання: «Які відомості зазначаються в колонці 7 податкової декларації з транспортного податку?».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202417
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024190