Запитання: Нежитлове приміщення, в якому приватний підприємець здійснює свою діяльність (медична практика), належить йому. Приміщення розташоване на першому поверсі дев’ятиповерхового жилого будинку, що знаходиться в комунальній власності. Чи повинен підприємець платити податок на землю, якщо він платник єдиного податку ІІ групи та приміщення використовується ним лише для підприємницької діяльності, зазначеної у свідоцтві? Раніше податківці вимагала здавати звіт з податку на землю і платити податок на тій підставі, що земля під будинком не належить підприємцю.
Відповідь: Якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу - підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності, то такий підприємець звільняється від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку (пп. 4 пп. 297.1 ПКУ).
Відповідно до п. 42 п. 1 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. Тому, якщо земельна ділянка, на якій розташовані будівлі (споруди), їх частини або нежилі приміщення у багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності фізичної особи (фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку) та використовуються для провадження господарської діяльності, не надавалась їй в установленому чинним законодавством порядку, то за таку земельну ділянку фізична особа - підприємець - платник єдиного податку сплачує податок на загальних підставах, у тому числі у разі надання в оренду будівлі, споруди (їх частини), нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку.
Відповідне роз’яснення податківців з цього приводу розміщено у підкатегорії 112.01 ЗІР.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись