Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Плата за користування надрами для видобування підземних вод складає 5% від вартості добутої води

Підприємство, виробник алкогольної продукції, для виготовлення горілки використовує воду, що самостійно викачує зі скважини. На це є відповідні дозволи. Який порядок нарахування плати за користування надрами для видобування корисних копалин? Наприклад за 2 кв. 2014 р. підприємством було видубото 22 000 м3 води

У другому кварталі 2014 року плата за користування надрами для видобування підземних вод складає 5% від вартості добутої води. Таким чином, вам потрібно розрахувати собівартість видобутих 22 000 м3, виходячи з усіх витрат, які ви понесли у зв’язку із видобуванням води (амортизація ОЗ, суми орендної плати, електроенергії, заробітної плати тощо). 

Потім помножити отриману собівартість на коефіцієнт рентабельності 1,15 (оскільки 15% - це оприлюднений процент рентабельності гірничих підприємств, див. лист Міндоходів України від 07.07.2014 р. №  16034/7/99-99-15-04-01-17). 

Отриману таким чином вартість видобутих підземних вод слід  помножити на ставку плати - 5%. Це і буде розмір плати за користування надрами за 2 квартал 2014 р. 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Плата за надра

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі