• Посилання скопійовано

Оподаткування членських внесків за сертифікацію інженера-проєктувальника

Підприємство сплатило за свого працівника членські внески до «Всеукраїнської громадської організації «Гільдія проєктувальників у будівництві» для отримання ним відповідного сертифікату інженера-проєктувальника. Чи є це додатковим благом для співробітника? Чи підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ? Чи відображати в додатку 4ДФ цю суму та з якою ознакою доходу?

Так, ці внески підлягають оподаткуванню, оскільки це додаткове благо для цього працівника. Працівник саме в цій організації «Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проєктувальників у будівництві» не проходив ані навчання, ані підвищення кваліфікації. Тож, однозначно в цій ситуації у працівника виникає додаткове благо.

Відповідно до абзацу першого пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 ПКУ.

Додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ) (пп. 14.1.47 ПКУ).

Також, слід застосувати натуральний коефіцієнт під час оподаткування ПДФО.   

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пп. 164.5 ПКУ (абзац другий пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).

Згідно з пп. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

     К = 100 : (100 – Сп),

     де:

  • К – коефіцієнт;
  • Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Військовий збір утримується за ставкою 5%. В додатку 4ДФ відображаємо цей дохід з ознакою 126.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»