• Посилання скопійовано

ПСП для учасника бойових дій

Працівник підприємства надав безтермінове посвідчення, видане 16.12.2016 р, де зазначено, що пред'явник має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-учасників бойових дій. Чи має право такий працівник на ПСП і в якому розмірі?

Відповідно до Закону про Держбюджет на 2024 р. мінімальна заробітна плата на 01.01.2024 р. становить:

 • у місячному розмірі: 7100 грн;
 • у погодинному розмірі:  42,6 грн. 

А розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб протягом 2024 року становитиме 3028 грн. 

Згідно з пп. 169.1.1 ПКУ податкова соціальна пільга надається для будь-якого платника податку в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (з розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Тобто, у 2024 році її базовий розмір (100%) становитиме: 3028 грн х 50% = 1514 грн.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує певного порогу – суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ). 

Отже, у 2024 році цей поріг становитиме: 3028 грн х 1,4 = 4240 грн.

Особи, які мають статус учасників бойових дій, які брали участь в АТО, не є пільговою категорією платників, що мають право на збільшений розмір податкової соціальної пільги, що передбачений пп. 169.1.3 ПКУ

ПСП у пп. «е» пп. 169.1.3 ПКУ та пп. «б» пп. 169.1.4 ПКУ  передбачені для учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Учасники бойових дій на території України таких пільг не мають.

Однак такі працівники мають право на застосування податкової соціальної пільги у звичайному розмірі, тобто у розмірі 50% згідно пп. 169.1.1 ПКУ.

Таким чином, сума ПСП складає 1514,00 грн та застосовується до зарплати працівника (учасника бойових дій) розмір якої на місяць не перевищує граничний розмір доходу (4240,00 грн).

Звертаємо увагу, що податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць і не застосовується до зарплати за першу половину місяця, тобто до її частини (авансу).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Чи платити податок на нерухомість з фізосіб, якщо виробничий цех передано в управління?
  Фізособа отримала ППР з податку на нерухомість за 2023 р. Нерухомість (виробничий цех) було передано за договором управління юридичній особі. Чи виникає в даному випадку об’єкт оподаткування податком на нерухомість?
  17.07.20248
 • Оподаткування продажу авто, до якого була застосована прискорена податкова амортизація
  ТОВ, платник податку на прибуток, звітує поквартально, застосовує податкові різниці, у вересні 2021 р. придбало нове авто, за яким застосувало прискорену податкову амортизацію за пп. 43-1 підр. 4 розд. ХХ ПКУ. З 01.04.2022 по 01.08.2023 рр. перебувало на ЄП (2%) і в цей період, у травні 2023 р. продало авто. Як таку операцію відобразити в податковому обліку, зокрема, в частині податку на прибуток?
  16.07.202416
 • Резидент "Дія. Сіті" надає благодійну допомогу дитячому садку за трьохстороннім договором
  Резидент "Дія. Сіті" - платник податку на виведений капітал. Планує оплатити камери відеонагляду та їх встановлення для дитячому садка за трьохстороннім договором. Як така операція вплине на об’єкт оподаткування податком на виведений капітал?
  16.07.20248
 • Кошти на перепідготовку працівника РТЦК та СП
  РТЦК та СП надало звернення до підприємства про допомогу з проханням перерахувати кошти за перепідготовку працівника з особового складу водіїв РТЦК та СП на керування автобусами категорії Д1, Д2 з метою перевезення особового складу до автошколи. Як класифікувати це звернення: як цільову благодійну допомогу для посилення боєздатності чи як оплату за перепідготовку не працівника підприємства? Які податкові наслідки?
  15.07.2024116
 • Чи списувати річний внесок до витрат майбутніх періодів?
  Підприємство сплачує річний та періодичні внески організації, що надає штрих-коди на продукцію підприємства. Річний внесок включається до складу витрат на збут. Чи потрібно цей внесок спершу відображати у складі витрат майбутніх періодів і списувати до витрат на збут у пропорційному розмірі протягом року, за який він сплачений?
  12.07.2024296