Як оподаткувати надання БД волонтеру?
В ПКУ є пільга щодо невключення до складу оподатковуваного доходу фізособи, яка є волонтером, отриманої такою особою благодійної допомоги. Така пільга встановлена пп. «б» пп. 165.1.54 і пп. 170.7.8 ПКУ.
Щоб скористатися такою пільгою, потрібно дотриматися кількох умов. Наприклад, однією з умов (пп. «б» пп. 165.1.54 ПКУ) є використання отриманої волонтером допомоги для її подальшого надання учасникам бойових дій, які наведені в пп. «а» пп. 165.1.54 ПКУ. Причому такі учасники бойових дій мають використати таку допомогу на цілі, наведені в пп. 170.7.8 ПКУ:
- придбання товарів за Переліком, затвердженим Постановою КМУ від 24.02.2016 р. №112;
- придбання лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;
- на потреби за Переліком №653 (Перелік, затверджений Постановою КМУ від 26.11.2014 р. №653).
- Тому, якщо не визначено цілі, підстав для застосування наведеної пільги немає.
А це означає, що суму наданої допомоги слід оподатковувати в порядку оподаткування безповоротної фінансової допомоги, згідно з пп. «ґ» пп. 164.2.17 ПКУ, як додаткове благо фізособи – отримувача.
Тобто, з вартості такої допомоги потрібно утримати ПДФО за ставкою 18% і ВЗ – 1,5%. До виплати волонтеру (фізособі) належить допомога за мінусом утриманих податків, які підприємство перераховує до бюджету.
ЄСВ тут не буде, оскільки виплата матеральної допомоги здійснюється непрацівнику підприємства.
Як відобразити БД в звітності?
В додатку 4ДФ до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ сума наданої допомоги відображається з ознакою доходу «126».
Чи є обмеження по сумі?
Ні, такого обмеження чинне законодавство не містить.
Які документи, крім листа, потрібні від волонтера?
Кілька слів про фізосіб волонтерів, які можуть претендувати на пільгу за пп. 165.1.54 ПКУ.
Такі особи мають бути внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом №5073-VI. Реєстр волонтерів ведеться відповідно до Порядку, затвердженому Наказом Мінфіну №1089 (див. пп. 2-1 розд. VII Закону №5073-VI).
Дані реєстру волонтерів оприлюднюються на сайті ДФСУ (пп. 1.3 Порядку №1089). Про включення до Реєстру податкова має повідомляти волонтера листом (див. пп. 2.5 Порядку №1089). Вимоги до волонтерів і особливостей їхньої діяльності встановлені Законом №3236-VI.
Тому, доцільно до листа надати витяг із зазначеного реєстру.
І вже на підставі цих документів директор підприємства видає наказ про те, щоб задовольнити прохання фізособи-волонтера в певній сумі матеріальної допомоги, за потреби провести утримання ПДФО та ВЗ та здійснити перерахування коштів на вказані реквізити.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити