• Посилання скопійовано

Продаж товару за ціною нижчою від ціни придбання у резидента Дія Сіті

Резидент «ДІЯ СІТІ» - платник податку на особливих умовах придбав програмний продукт, вартість якого складає 120 000 грн. Відбувається реалізація програмного продукту покупцю, який не є резидентом «ДІЯ СІТІ». Ціна продажу – 100 000 грн. Ціна реалізації нижча від ціни придбання на 20 000 грн. Чи не підпадає така операція в сумі 20 000 грн під п. 141.9-1.2.5 ПКУ (безоплатні передачі), на яку потрібно нарахувати податок на виведений капітал?

Положення підпункту 141.9.-1.2 ПКУ не застосовуються, зокрема, до операцій, визначених у пп. 141.9-1.2.5 ПКУ, а саме до передачі майна (надання робіт, послуг) (передачі ризиків, пов’язаних з правом власності, або передачі результатів робіт, послуг) особі, яка не є резидентом Дія Сіті - платником податку на особливих умовах, без висування вимог щодо компенсації його (їх) вартості, у тому числі з безоплатної передачі майна (робіт, послуг) у сумі, визначеній за правилами, встановленими пп. 135.2.1.6 ПКУ, тобто у сумі вартості такого майна.

Відповідно до п. 135.2 ПКУ у разі здійснення операцій, які є об’єктом оподаткування, у формі, відмінній від грошової, базою оподаткування є вартість такої операції, визначена на рівні не нижче звичайної ціни.

На нашу думку, реалізація програмного продукту за ціною нижчою від ціни його придбання не підпадає під вимоги пп. 141.9.-1.2.5 ПКУ, тому що така реалізація в цілому є компенсованою, хоча й у сумі, що менша за ціну придбання. Різницю між ціною придбання і ціною продажу не слід розглядати як безоплатне постачання, оскільки покупець сплачує свою ціну за весь програмний продукт в цілому, а не за його частину, і покупця не може цікавити ціна придбання товару у постачальника. Крім цього, звичайна ціна на цей продукт може змінюватися і може так статися, що вона буде нижчою, ніж та ціна, за яку резидент Дія Сіті придбав його раніше.

Якщо оплата за проданий програмний продукт відбувається у грошовій формі, правило п. 135.2 ПКУ про звичайні ціни теж не застосовується, тому ця операція оцінюється за фактичною ціною, за якою вона була здійснена.

У пп. 141.9.-1.2 ПКУ визначені операції, які оподатковуються податком на прибуток за ставкою 9%, і там немає такої операції, як реалізація товарів за ціною нижчою від ціни придбання. Тому ми вважаємо, що такий продаж програмного продукту повинен оподатковуватися за загальними правилами, за ставкою 18%. Але в цьому випадку резидент Дія Сіті отримає збиток від такого продажу.

Ми також вважаємо, що ця операція не підлягає відображенню у додатку ДІЯ, оскільки вона не відповідає вимогам пп. 141.9.-1.2.5 ПКУ. До речі, операції з безоплатної передачі майна, робіт, послуг, передбачені пп. 141.9.-1.2.5 ПКУ відображаються у рядку 16 додатка ДІЯ і на них не нараховується податок за ставкою 9% - графи 4 та 6 цього рядка не заповнюються.

На нашу думку, такий продаж не підпадає під вимоги ст. 39 ПКУ, оскільки не є контрольованою операцією в розумінні пп. 39.2.1.7 ПКУ і тому не вимагає коригування фінрезультату.

Ми виклали нашу думку з цього питання. Оскільки роз’яснень податківців на цю тему знайти не вдалося, пропонуємо отримати від них індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423