• Посилання скопійовано

Предприятия, которые продают топливо, но не производять его и не импортируют, эконалог не уплачивают

У предприятия на балансе находится автомобильная газонаполнительная компрессорная станция (АГНКС). Обязано ли такое предприятие платить эконалог?

Перечень плательщиков эконалога установлен ст. 240 НКУ. Из всего установленного перечня случаев уплаты эконалога в рассматриваемом вопросе можно остановиться только на одном – уплата эконалога за выбросы загрязняющих веществ в атмосферный воздух. 

Поскольку АГНКС представляет собою оборудование для заправки газом транспортных средств, которые использую газ в качестве топлива, вряд ли можно говорить о выбросах загрязняющих веществ в атмосферный воздух. Технологически указанная станция оборудована так, чтобы не допускать подобных утечек. Об отсутствии выбросов (утечек) могут свидетельствовать документы о периодическом осмотре оборудования. 


 

А вот в перечне налоговых агентов, согласно ст. 241 НКУ, есть торговцы топливом. И если АГНКС используется предприятием не для заправки собственных машин, а для продажи газа как топлива, основания задать подобный вопрос у предприятия есть. Но согласно п. 241.2 НКУ налоговыми агентами являются: 

- производители топлива на таможенной территории Украины, в частности, в случае, если они торгуют таким топливом;

- импортеры топлива в Украину. 

Второй случай, как видим, никак не связан с наличием АГНКС у предприятия на балансе (такие налоговые агенты уплачивают эконалог при ввозе топлива на таможне до или во время подачи таможенной декларации, п. 250.2 НКУ). Первый же случай нечасто, но встречается. Если предприятие занимается переработкой газа на территории Украины и после продает его, в том числе через собственные АГНКС, то оно является налоговым агентом и обязано платить эконалог в размере, установленном п. 244.1 НКУ за каждую тонну проданного сжатого газа. 

Те же предприятия, которые являются продавцами топлива, не являясь при этом ни импортерами, ни производителями такого топлива, эконалог не уплачивают.     

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202414
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189