У разі використання свердловини для добування води і наявності дозволу на спецводокористування підприємство є одночасно платником двох видів рентної плати (детальніше див. тут, тут, тут, тут):
- рентної плати за спеціальне використання води;
- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Причому рентна плата за спецводокористування розраховується в додатку 5 до декларації, а за користування надрами в додатку 1.
Пояснимо детальніше.
Відповідно до пп. 252.1.4 ПКУ платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства належить до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування.
Тобто, якщо підприємство є землевласником чи землекористувачем та видобуває підземну воду на підставі дозволу на спецводокористування, воно є платником не тільки рентної плати за спецводокористування, а й рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Таким чином, в розглядуваній ситуації підприємство є платником обох видів рентної плати, а, отже, має складати як додаток 5, так і додаток 1.
Причому оскільки підприємство використовує воду для власних потреб, вартість одиниці товарної продукції (фактично — води) воно має визначати за розрахунковою вартістю. Тобто, в додатку 1 слід заповнювати рядок 10.2. Про розрахунок цього показника ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити