Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Духовне навчання та відпочинок релігійної організації: що з оподаткуванням?

Релігійна громада планує провести духовне навчання та відпочинок. Для цього запрошені місіонери та їх родини, волонтери та пастори, які будуть проводити навчання. Планується бронювання номерів в готелях для проживання всіх запрошених та проведення оплати за рахунок організації. Чи будуть проживання та комплексні обіди додатковим благом для гостей?

Платниками ПДФО є фізичні особи – резиденти і нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні (пп. 162.1.1 ПКУ).

Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни (пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).

Таким чином, дохід у вигляді вартості послуг проживання та харчування фізичних осіб (місіонерів з родинами, волонтерів та пасторів), які оплачуються релігійною організацією за власний рахунок, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких фізичних осіб як додаткове благо та оподатковується ПДФО (за ставкою 18% зі застосуванням натурального коефіцієнта (1,219512) за пп. 164.5 ПКУ) та військовим збором за ставкою 1,5%. При розрахунку ВЗ натуральний коефіцієнт не застосовується.

Нагадаємо, що податок повинен бути сплачений безпосередньо фізичною особою, зокрема шляхом компенсації на поточний рахунок або в касу підприємства, а релігійна організація має його сплатити. 

Крім того, такий дохід потрібно відобразити в додатку 4ДФ об’єднаної звітності за ознакою доходу «126» по кожній фізичній особі окремо.

Оподаткування зможуть уникнути тільки працівники релігійної організації, коли таке надання зумовлено виконанням трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору (пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Навчання

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі