Чинним українським законодавством не передбачено заборони здійснювати такі операції. Але варто зазначити, що операція відбувається між нерезидентом-юрособою і резидентом-фізособою. Тому рекомендуємо ознайомитися з законодавством країни нерезидента, чи, бува немає там заборони на такий спосіб розрахунку.
Оподатковуваний дохід у фізособи покупця не виникає. Адже фактично фізособа несе витрати на придбання частки, і не отримує доходи.
Варто сказати, що зазначена операція, повторимося, відбувається між нерезидентом-продавцем і резидентами-фізособами, покупцями. Юридична особа-резидент, частка якої продається, в цій операції участі не приймає. А відтак, така операція не впливає на оподаткування юрособи резидента, частка якої продається.
Юрособі-резиденту потрібно буде лише змінити учасників в аналітичному рахунку до рахунку 40 «Статутний капітал».
***
Читайте також: Облік у ТОВ з учасником-нерезидентом
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити