Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Фізособа вносить майно у статутний капітал: які податкові наслідки?

Чи виникають податкові наслідки для фізособи, яка придбала майно за 100 тис. грн і це майно було відчужене шляхом внесення в статутний капітал підприємства (недержавне), але вартістю вже 1 млн грн. Ця особа є засновником та учасником підприємства

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного капіталу юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

Придбанням інвестиційного активу вважаються операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

Отже, внесок фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи - резидента є придбанням такою фізичною особою права власності на частку (пай) у статутному капіталі такої юридичної особи, тобто є витратами, понесеними у зв'язку із придбанням інвестиційного активу, і не є доходом платника податку.

При цьому юридична особа - емітент корпоративних прав виступає податковим агентом лише в частині відображення у податковому розрахунку за оновленою формою №1ДФ під ознакою доходу "178" операції з майнового та немайнового внеску платника податку до статутного капіталу. Більш докладно про нову форму – тут.

Зазначена норма передбачена пп. 165.1.44 та пп. 170.2 ПКУ.

На практиці спочатку приймається письмове рішення учасників про наміри створити нове підприємство або збільшити розмір статутного капіталу існуючого підприємства, в якому потрібно вказати:

  • Учасника, який вносить майно в статутний капітал;
  • Грошову оцінку майна;
  • Строк, протягом якого майно має бути передане.

Що стосується оцінки майна, то учасники самі визначають його вартість, за якою воно вноситься у статутний капітал – див. ст. 13 Закону про ТОВ

Експертна оцінка в цьому випадку не обов’язкова – див. ст. 7 Закону про оцінку майна. Вимог щодо мінімальної оціночної вартості майна теж немає: учасникам варто керуватись здоровим ґлуздом. Втім, за бажанням учасники можуть замовити професійну оцінку майна, яке вноситься у статутний капітал.

У подальшому, якщо цей учасник буде продавати свою частку, її вартість в сумі 1 млн грн буде враховуватись як витрати на придбання такої частки для цілей пп. 170.2.2 ПКУ. Вимоги про те, що вартість придбання частки повинна відповідати звичайним цінам або визначатись за експертною оцінкою, норми ПКУ не містять.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Статутний капітал , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі