• Посилання скопійовано

Матеріальна допомога на лікування дитини, батьки якої не є працівниками підприємства

Підприємство хоче надати МД на лікування дитини (40 тис. грн). Батьки дитини не є працівниками підприємства. Як надати допомогу, щоб вона у приймаючої сторони не обкладалася податками: перерахувати гроші батькам дитини чи медустанові? Які необхідні документи для проведення в обліку? Які податки має сплатити підприємство?

Для того, щоб підприємство могло змогу надати МД на лікування дитини, батьки якої не є працівниками даного підприємства, то потрібно від одного з батьків отримати заяву на ім'я благодійника із проханням укласти договір із закладом охорони здоров'я та оплатити за договором вартість лікування. У разі позитивного рішення благодійник укладає договір безпосередньо із медичним закладом і на підставі  виставленого рахунку перераховує гроші згідно з договором на розрахунковий рахунок закладу. На підставі цих документів також видається наказ. Крім того, повинні бути такі документи: медичний висновок, чеки, касові ордери тощо.

Цільова допомога на лікування, перерахована безпосередньо закладу охорони здоров'я, не включається до оподатковуваного доходу непрацівника підприємства, а також члена сім'ї працівника першого ступеня спорідненості на підставі пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ

При цьому сума такої допомоги законодавчо не обмежена.  Із суми допомоги, що не обкладається ПДФО, військовий збір не утримується. 

Допомога неоподатковується за умови її надання: 

  • особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю або дитині, в якої хоча б один із батьків є особою з інвалідністю; 
  • дитині-сироті, напівсироті;
  • дитині з багатодітної чи малозабезпеченої родини; 
  • дитині, батьки якої позбавлені батьківських прав.

Якщо вищезазначені умови виконані, то МД на лікування не оподатковується і у формі №1ДФ допомога на лікування перерахована закладу охорони здоров'я відображається за ознакою «169».

Якщо ж умови не виконано, - то допомога підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та військовим збором. Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ, не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року, у 2021 році – 3180,00 гривень.

А у формі №1ДФ відображається так: 

  • за ознакою доходу «169» - допомога на лікування, що не оподатковується ПДФО (3180,00 грн);
  • за ознакою «126» - допомога на лікування, що підлягає оподаткуванню (на різницю в сумі).

На кошти перераховані медичному закладу на оплату лікування фізичної особи ЄСВ не нараховується, оскільки не входить до фонду оплати праці (п. 3.32 Інструкції №5). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    Сьогодні 13:238
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024235
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202428
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202459
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202429