Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Розміщення працівників у власній базі відпочинку: чи сплачувати туристичний збір?

Підприємство на балансі має базу відпочинку, у якій безоплатно розміщуються його працівники. Чи потрібно в такому випадку утримувати та сплачувати туристичний збір?

Згідно з пп. 268.2.1 ПКУ платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ.

Послуги з тимчасового  розміщення (проживання) - це діяльність юридичної та фізичної особи з надання місця для ночівлі у засобі розміщення за плату, а також інша діяльність, пов'язана з тимчасовим розміщенням (проживанням), передбачена законом.

При цьому, як зазначено у п. 4 Постанови №297, до послуг з тимчасового розміщення (проживання) не належать:

  • розміщення юрособою своїх працівників у засобі розміщення, що йому належить;
  • безоплатне розміщення фізособою членів своєї сім'ї або інших осіб.

Отже, підприємство, розміщуючи своїх працівників у власній базі відпочинку, не надає їм послуг з тимчасового розміщення (проживання) в розумінні справляння туристичного збору. Таким чином, працівники підприємства, що розміщуються у базі відпочинку, яка безпосередньо належить підприємству (в тому числі і безоплатно), не є платниками туристичного збору. А отже, обов’язків податкового агента в частині утримання та сплати туристичного збору у такого підприємства не виникає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Туристичний збір , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі