• Посилання скопійовано

Як підтвердити цільове призначення використання автомобіля?

Неприбуткова установа має автомобіль. Як підтвердити цільове використання автомобіля, якщо директор заправляє авто за власні кошти? Як оформити заправку автомобіля директором?

Підтвердження цільового використання автомобіля

Використання автомобіля для цілей неприбуткової установи повинно бути документально оформлено. На жаль, законодавчі акти і податківці не надають конкретного переліку документів, які можуть це підтверджувати.

Перш за все керівник повинен видати наказ щодо використання автомобіля для цілей неприбуткової установи, зазначивши ПІБ працівника, який буде цей автомобіль використовувати.

По - друге, таким підтверджувальним документом може бути подорожній лист. Зазначимо, що відповідно до Закону №3565 у текстах Законів «Про автомобільний транспорт» та «Про дорожній рух» вилучено посилання на дорожні листи будь-яких автотранспортних засобів. Відповідно до цього установа може використовувати власнорозроблену форму шляхового листа, при цьому дотримуючись вимог щодо наявності у такому документі всіх обов’язкових реквізитів:

  • назви документа (форми);
  • дати  складання;
  • назви підприємства, від імені якого складено документ; 
  • змісту та  обсягу  господарської   операції,   одиницю   виміру господарської операції; 
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; 
  • особистого підпису або інших даних, що дають змогу ідентифікувати особу,  яка брала  участь  у  здійсненні  господарської операції.

 

Компенсація коштів директору

У разі, якщо директор заправляє авто за власні кошти і установа планує компенсувати йому ці кошти, він повинен подати авансовий звіт разом з підтверджувальними документами (фіскальний чек) про придбання пального.

На підставі авансового звіту підприємство оприбутковує палива на субрахунок 203 «Паливо» в кореспонденції з субрахунком 3721 «Розрахунки з підзвітними особами в національній валюті» та подальшим списанням на відповідний рахунок витрат (наприклад 92 «Адміністративні витрати»). Про списання палива ми писали тут>>

Зверніть увагу, що податківці наполягають на тому, що компенсація працівнику понесених витрат без надання авансу на такі витрати включається до доходу такого працівника і підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором. Хоча суд в цьому випадку стає на сторону платника податків.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202415
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202419
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024295
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024187
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430