Анулювання свідоцтва платника єдиного податку
Згідно з пп. 298.3.1 ПКУ платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до Реєстру платників єдиного податку, повинні надати заяву, до якої, зокрема, включаються відомості про зміну видів господарської діяльності.
У разі неподання заяви щодо зміни видів діяльності і здійснення видів діяльності, не зазначених у Реєстрі платників єдиного податку, платники єдиного податку, зокрема, і платники єдиного податку ІІІ групи, зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ).
Наслідки донарахування податку на прибуток ДФС
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Таким чином, при донарахування податківцями податку на прибуток буде враховуватися саме фінансовий результат підприємства відповідно до його фінансової звітності, одночасно враховуючи отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Зверніть увагу! Окрім цього, податківцями буде нараховано штрафи та пеню за несвоєчасну сплату зобов’язання з податку на прибуток.
Згідно з п. 123.1 ПКУ у разі, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, то таке порушення тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов'язання.
При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Пеня нараховується у порядку, встановленому ст. 129 ПКУ.
Також передбачається відповідальність за неподання податкових декларацій з податку на прибуток у вигляді штрафів:
- 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
- 1020 гривень за ті самі дії вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення.
Подвійна ставка єдиного податку
Щодо подвійної ставки єдиного податку, то вона застосовується виключно до тих доходів, які зазначені у п. 293.5 ПКУ, а саме:
- до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у пп. 3 п. 291.4 ПКУ;
- до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у п. 291.6 ПКУ;
- до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування відповідно до п. 291.5 ПКУ.
Отже, зверніть увагу, що подвійна ставка, згідно з п. 293.5 ПКУ не застосовується у випадку здійснення видів діяльності, які не зазначені у Реєстрі платників ЄП. Тож, в даному випадку, вона застосовуватися не буде! До того моменту, з якого підприємство повинно було стати платником податку на прибуток, воно оподатковує доходи за своєю звичайною ставкою єдиного податку у розмірі 3%.
Після цього моменту підприємство перестає бути платником єдиного податку, а отже, єдиний податок (в тому числі і за подвійною ставкою) на суми доходу не нараховується, оскільки підприємство вже сплачує податок на прибуток за п. 134.1.1 ПКУ. Отже, подвійного оподаткування не відбувається.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити