Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку – юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.
Відповідно до п. 292.11 ПКУ до складу доходу платника ЄП, зокрема, не включаються:
- суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;
- суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;
- суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;
- дивіденди, отримані платником єдиного податку - юрособою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному ПКУ.
Якщо поповнення рахунку відбувається одним із вищеперелічених способів, або підприємство отримує інші надходження, також перераховані в п. 292.11 ПКУ (тут вони не наводяться), воно не включатиме такі надходження до доходу і до розрахунку річного обсягу доходу розміром 5 млн грн.
Звертаємо увагу, що фінансова допомога повинна бути повернута протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, тільки в такому випадку вона не оподатковується єдиним податком та не включається до розрахунку доходу 5 млн грн.
Якщо підприємство вирішить поповнити рахунок за рахунок збільшення статутного капіталу, воно повинно спочатку зареєструвати нову редакцію статуту з новим розміром статутного капіталу.
Отримані дивіденди також не збільшують суму доходу платника ЄП та не включаються до розрахунку обсягу доходу 5 млн грн.
Усі інші грошові надходження, не зазначені у п. 292.11 ПКУ, включаються до доходу платника ЄП.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись