Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку ІІ групи (фізособи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.
При цьому, варто звернути увагу, що необхідність застосування РРО виникає лише в тому випадку, якщо підприємець здійснює розрахункові операції.
Розрахунковою операцією є приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Якщо ж підприємець отримує кошти лише безготівково та без застосування POS-терміналу або без застосування інтернет-еквайрингу, то застосовувати РРО не потрібно.
У тому ж випадку, якщо підприємець здійснює розрахункові операції, то після перевищення доходу в 1 млн протягом календарного року, такий підприємець зобов’язаний використовувати належним чином зареєстрований та опломбований РРО.
Також, якщо підприємець здійснює продаж технічно складних побутових товарів, йому потрібно застосовувати РРО незалежно від факту досягнення суми доходу в 1 млн грн.
***
Читайте також:
- Застосування РРО: хто зобов’язаний, а хто — ні
- Чи необхідний РРО підприємцю на II групі єдиного податку при розрахунках через еквайрінг
- Підприємець-єдинник отримав у поточному році дохід більше 1 млн грн: коли потрібен РРО?
- У яких випадках можна не застосовувати РРО?
- Розрахунки підприємцями-єдинниками через POS-термінал: чи потрібен РРО?
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись