Пунктом 4 розділу III Порядку №14 передбачено, що платник, визначений пп. 212.1.15 ПКУ (тобто особа, яка реалізує пальне), зобов’язаний подавати декларацію за кожний звітний (податковий) період незалежно від того, чи провадив такий платник госпдіяльність у цьому періоді, - повідомляє "Вісник. Офіційно про податки".
Податкові зобов’язання з реалізації пального зазначаються платниками акцизного податку у розділі В декларації. При цьому об’єкт оподаткування виникає у випадку, визначеному пп. 213.1.12 ПКУ.
Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у додатку 11 до декларації, який обов’язково заповнюється всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування.
Пунктом 2 розділу V Порядку №14 передбачено детальний опис заповнення граф додатка 11 до декларації.
Зокрема, у графі 3 «Обсяг залишків пального на початок звітного періоду (в тис. л), приведеного до t 15° C (акт інвентаризації 1)» зазначається обсяг залишків пального в тис. л, приведеного до t 15° C, на початок звітного періоду за відповідним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД з урахуванням обсягів залишків пального згідно з актом інвентаризації, на який платник має право зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування до акцизних накладних.
Отже, обсяги пального, придбаного та нереалізованого у періодах, що передують звітному періоду (тобто залишки), відображаються у графі 3 додатка 11 до декларації.