• Посилання скопійовано

Акциз не включався у дохід загальносистемника: чи коригувати декларацію перед перевіркою?

Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування не включав в 2015 р. суму акцизного збору у дохід. Наразі отримали повідомлення про перевірку. Чи потрібно йому тепер коригувати декларацію за 2015 р.?

За приписами пп.  177.2, 177.3 ПКУ, об’єктом оподаткування підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка в грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця. При цьому для підприємця, зареєстрованого платником ПДВ, не включаються у витрати й дохід суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

Виходячи із того, що і ПДВ, і акциз є непрямими податками, можна логічно дійти висновку, що слід виключати акциз із доходу загальносистемникам (за аналогією з ПДВ). Однак законодавчого підґрунтя наразі для цього немає. 

У зв’язку із цим деякі підприємці-загальносистемники, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, вважають безпечнішим не ризикують і включають суму акцизу із вартості товару, до підприємницького доходу.

Податківці на місцях дотримуються позиції, що акциз все-таки має бути включено до складу доходу, наприклад, ось тут >>>

Тому, якщо загальносистемник належить до обережних платників податків, слід все ж таки суму доходу за 2015 рік уточнити, включивши до його складу суму акцизу і доплативши різницю у податкових зобов’язаннях з ПДФО, штраф за заниження ПЗ та пеню. Крім того, у випадку включення суми акцизу, закладеного в ціні реалізованого товару до доходу, така сума відображається в складі сум граф 2 та 4 Книги обліку доходів і витрат загальносистемника.

Пам’ятайте, за приписами п. 50.2 ПКУ платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати УР до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом. Отже, УР можна подати до дати початку перевірки, зазначеному в направленні на перевірку (навіть, якщо в зазначену в направлені на перевірку дату податківці не вийшли на перевірку, вважається, що перевірка вже триває).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025257
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756