• Посилання скопійовано

Чи можна придбати пальне на АЗС у власний паливозаправник і потім заправляти свій транспорт?

Сільськогосподарське товариство має стаціонарну АЗС, на яку отримана ліцензія на зберігання пального для використання для власних потреб. Техніка заправляється пальним з цієї АЗС. Якщо роботи проводяться віддалено, пальне доставляється паливозаправником. Які наслідки для товариства будуть, якщо паливозаправник заправить цистерну на сторонній АЗС? Пальне буде використовуватися для заправки власного транспорту чи поповнення пального власної АЗС

Для підприємства – неплатника акцизу, що використовує пальне для власних потреб є два основні ризики: зберігання пального без ліцензії та його реалізація – фізична передача в розумінні розділу VI ПКУ.

Відповідно до наведеної умови підприємство придбаває пальне на сторонній (комерційній) АЗС, що передбачає фізичне отримання пального, а не його передачу. Тому безумовної вимоги реєстрації платником акцизу немає.  А за умови, що суб’єкт господарювання не є розпорядником акцизного складу  та платником акцизу, паливозаправник, що використовується для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання не є пересувним акцизним складом (пп. 14.1.6-1 ПКУ).

 

Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в паливозаправнику?

Паливозаправник як транспортний засіб не призначений для зберігання в ньому вантажу, всі операції з пальним у паливозаправнику слід розглядати як транспортування та використання такого пального (зокрема, заправляння інших транспортних засобів). Тому зміни до наявної ліцензії на зберігання пального вносити не потрібно. Більш детально ми розглядали це питання в консультації тут.

Але податківці можуть мати іншу точку зору. Тому якщо пальне в цистерні паливозаправника буде перебувати кілька діб, вони можуть говорити про зберігання пального в такому паливозаправнику. З огляду на це радимо все-таки включити цистерну паливозаправника до ліцензії на зберігання пального, якщо цього не було зроблено.

Якщо паливозаправник перевантажує пальне на власну АЗС або заправляє транспорт у той же день, коли він отримав пальне у постачальника, то в ньому немає залишку на кінець дня і тоді вносити його до ліцензії не потрібно.

 ***

Також пропонуємо до уваги:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025755